Opis zajęć

KRAV MAGA   (SYSTEM OBRONY SKUTECZNEJ)2016-06-10_154127

To nie żaden „cudowny” system. To stare, sprawdzone metody skutecznej realnej walki w interpretacji Tomasza Litewnickiego, który treningi Krav Maga prowadzi pod auspicjami międzynarodowej organizacji Krav Maga Combat System KMCS.

Krav Maga – proste metody samoobrony, bazujące na wzmacnianiu podstawowych, naturalnych odruchów obronnych człowieka. Łatwo przyswajalna wiedza nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z żadnymi sportami lub systemami walki. Techniki samoobrony są proste a metody treningowe kształcą zachowania odruchowe, które w sytuacji stresu lub zaskoczenia będą wykonane szybko i skutecznie.

p1180835Od pierwszych zajęć pracujemy według realistycznych scenariuszy. Nie jest konieczne posiadanie wcześniejszych doświadczeń z innych systemów walki. Wszystkich umiejętności uczymy od podstaw. Poprzednie doświadczenia związane z trenowaniem różnych sztuk walki jak na przykład boks, karate czy zapasy, nie przeszkadzają w treningu Krav Maga, a stanowią dobrą podstawę do dalszej pracy.

Do grup Krav Maga zapraszamy również kobiety.

BOKSzd1

To żmudny i wymagający sport, który nie ma nic wspólnego z chuligaństwem i bijatykami na ulicach. Treningi bokserskie są bardzo popularnym sposobem na zdobycie sprawności fizycznej i pozbycie się tkanki tłuszczowej. Sprawiają, że ćwiczący stają się nie tylko silni, ale także mocni. Wzmacniają kondycje i przyspieszają refleks. Ponadto rozwijają w zawodniku większą pewność siebie i pozwala skutecznie się bronić. Technika boksu, to wszystkie sposoby prowadzenia ataku i obrony. Taktyczne możliwości boksera rosną wprost proporcjonalnie do jego przygotowania technicznego. Im bardziej rozbudowana jest technika boksera, tym większe ma pole do popisu na polu taktycznym. W pojęciu techniki bokserskiej zawierają się: zdolność do szybkiego i łatwego przemieszczania się po ringu, co pozwala bokserowi wybrać w nieustannie zmieniającej siłę sytuacji najodpowiedniejszy moment do ataku oraz obrony; opanowanie pełnego zakresu ciosów atakujących, opartych na wyćwiczonych ruchach, wykonywanych nieprzewidywalnie, szybko, z niezbędną ostrością i siłą; utrwalone odruchy i nawyki podczas obrony, chroniące przed uderzeniami przeciwnika; opanowanie techniki kontrowania ciosów, zawsze łączonych z którymś sposobem obrony. Jedynie dobrze przygotowany bokser doskonale panujący nad swoim ciałem jest w stanie w pełni opanować technikę boksu i skutecznie wykorzystywać ją w walce.

BOKS DLA KOBIET

Warto porzucić stereotypowe przekonanie o tym, że boks jest typowo męskim sportem. Ten sport daje więcej korzyści niż mogłoby się kobietom wydawać. Niewiarygodnie szybko wyszczupla i ujędrnia ciało, poprawia sprawność fizyczną, zwiększa poczucie pewności siebie. Czyli wszystko to, na czym zależy nowoczesnym kobietom, chcącym zadbać o swoje ciało i umysł.

Boks dla kobiet może być odmienną formą rekreacji i fitnessu. To bardzo ciekawy sport, podczas którego ćwiczy się z partnerem. Jedna osoba na drugiej wymusza pewne ruchy, mobilizują się wzajemnie. Rekreacyjne uprawianie boksu nie ma nic wspólnego z agresją i brutalnością.

Zajęcia z boksu dla kobiet dostosowywane są do ich potrzeb i możliwości. Trening są całkowicie bezpieczne, bez urazowe, nie zagrażające urodzie pań.

W czasie godzinnych zajęć z workiem bokserskim można stracić nawet do 800 kcal. Regularny trening pozwoli szybko pozbyć się nadwyżki kilogramów, przyspieszy metabolizm, a także zamieni tkankę tłuszczową w ładnie wyrzeźbione mięśnie. Ponadto poprawi koordynację ruchową i wydolność organizmu oraz wpłynie pozytywnie na refleks i spostrzegawczość .

Trening bokserski to także świetny sposób na rozładowanie stresu i tłumionej złości czy agresji, a tym samym psychiczne odprężenie się.To daje niesamowite poczucie pewności siebie, uczy opanowywać emocje, a poza tym pokazuje, że nie ma nic, czego nie możesz osiągnąć.

Na zajęcia może przyjść każda kobieta, niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej.

MUAY THAI / K1zd4

Gdyby podzielić wszystkie style walki na dwie kategorie – pięknych oraz skutecznych, tajski boks uplasuje się w górnej części tej drugiej kategorii. Zrodzony na polach bitewnych podczas starożytnych wojen między Tajlandią a Birmą, a dziś szalenie popularne w całej Azji południowo-wschodniej, Muay Thai ma wyłącznie jeden cel – powalenie przeciwnika.

Tajski boks jest bardziej ofensywny niż inne sporty walki, podobnie jak tradycyjny kick-boxing, Muay Thai jest nastawione na autentyczną skuteczność uderzeń, a nie zbieranie punktów. Dlatego mechanika ruchu jest opracowana tak, by ciosy uzyskiwały maksymalną siłę.

Nie ma tu miejsca na może i widowiskowe, ale w realnej walce praktycznie bezużyteczne wyskoki i akrobacje. Ciosy zadawane są precyzyjnie i mocno, tak by nie tylko dostrzegł je sędzia, ale i poczuł przeciwnik. Jednak równie ważne oprócz celności i mocy uderzenia jest to, czym jest ono zadawane. By posłać przeciwnika na deski, tajski bokser ma do wyboru znacznie szerszy wachlarz technik niż mistrzowie innych stylów.

Oprócz tradycyjnych broni używzd3anych w różnych sportach walki, czyli pięści i nóg, w Muay Thai możemy uderzać również kolanami i łokciami. W klinczu mamy też, co prawda bardzo ograniczone, ale jednak, elementy dżudo, zapasów, ju-jitsu – dźwignie, chwyty, obalenia.

Nazwa Muay Thai w wolnym tłumaczeniu oznacza „sztukę ośmiu kończyn”. Dwie pięści, dwa golenie, dwa łokcie i dwa kolana – razem osiem argumentów, które tajski bokser może wytoczyć przeciw swojemu oponentowi. Ich siła sprawia, że spory procent walk kończy się nokautem, a wielu zawodników znoszonych jest z ringu na noszach.

Brutalne i bezwzględne? Owszem, ale nie wyłącznie. Aby przekonać się, że Muay Thai to nie bezmyślna, krwawa jatka, a sztuka walki przez duże „S” trzeba rozpocząć treningi.

zd2Muay Thai, traktowane jako rekreacja ruchowa, może ćwiczyć każdy zdrowy człowiek.

Trening nie wiąże się z pełnym kontaktem, z biciem się w pełnym tego słowa znaczeniu. Można go potraktować jako naukę samoobrony, sposób na redukcję wagi, trening siłowy czy wytrzymałościowy.

W internecie nie brakuje filmów szkoleniowych. Pytanie brzmi, czy jesteśmy w stanie dostrzec tam istotne szczegóły, zrozumieć, dlaczego pewne ruchy wykonywane są tak a nie inaczej. Do tego potrzebny jest trener, który skoryguje błędy i nie dopuści do powstania złych nawyków.

Techniki wykonujemy powoli i precyzyjnie, z dbałością o każdy szczegół. Tylko w ten sposób cios zadany w realnej walce nabierze odpowiedniego rozpędu i wyrządzi szkody w obronie przeciwnika.

Trening Muay Thai nie jest tak monotonny, jak trening na siłowni. Ćwiczenia są dynamiczne i zróżnicowane.

MMA (MIXED MARTIAL ARTS)2016-10-03_132123

Mieszane sztuki walki to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się sportów świata. MMA to dyscyplina, która łączy w sobie elementy wszystkich najpopularniejszych sztuk walki: judo, zapasów, boksu, kickboxingu, karate, jiu-jitsu oraz wielu innych stylów.

MMA to sport dla każdego – niezależnie od płci i dotychczasowej kondycji fizycznej. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o swój wygląd, kondycję i sprawność a jednocześnie przełamać codzienną monotonię i spróbować czegoś nowego.

KRAV MAGA KIDS (5-8 lat)imag0487

To ogólnorozwojowe zajęcia z elementami samoobrony prowadzone w formie zabawy. Swobodna atmosfera oraz bezpośredni kontakt dziecka z rówieśnikami i instruktorem, oraz równoczesne ustalanie i egzekwowanie zasad i dyscypliny pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Największą zaletą prowadzonych zajęć dla dzieci jest położenie silnego nacisku na kształtowanie świadomości procedur bezpieczeństwa* oraz elementy ćwiczeń korekcyjnych – niezwykle ważnych dla prawidłowego wzrostu i kształtowania prawidłowej postawy ciała młodych osób.

Zajęcia dla dzieci Krav Maga Kids są idealnym sposobem urozmaicenia czasu wolnego dla najmłodszych. Zajęcia te oparte są o metodę programowego usprawniania, w wyniku której kształtowana jest prawidłowa postawa moralna i zrównoważony rozwój fizyczny co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie samooceny oraz poczucia bezpieczeństwa.

*procedury bezpieczeństwa dla najmłodszych to podstawowe zasady i taktyki zachowania się podczas sytuacji zagrożenia, np. co robić w przypadku nagabywania przez nieznajomych, jak bezpiecznie upadać, jak skutecznie wezwać pomoc/pogotowie itp.)

KRAV MAGA JUNIOR (9 – 13 lat)imag0435

To ogólnorozwojowe zajęcia z elementami samoobrony prowadzone w formie zabawy. Swobodna atmosfera oraz bezpośredni kontakt dziecka z rówieśnikami i instruktorem, oraz równoczesne ustalanie i egzekwowanie zasad i dyscypliny pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Największą zaletą prowadzonych zajęć dla dzieci jest położenie silnego nacisku na kształtowanie świadomości procedur bezpieczeństwa* oraz elementy ćwiczeń korekcyjnych – niezwykle ważnych dla prawidłowego wzrostu i kształtowania prawidłowej postawy ciała młodych osób.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży Krav Maga Junior są idealnym sposobem urozmaicenia czasu wolnego dla najmłodszych i młodzieży. Zajęcia te oparte są o metodę programowego usprawniania, w wyniku której kształtowana jest prawidłowa postawa moralna i zrównoważony rozwój fizyczny co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie samooceny oraz poczucia bezpieczeństwa.2016-10-03_142752

*procedury bezpieczeństwa dla najmłodszych i młodzieży to podstawowe zasady i taktyki zachowania się podczas sytuacji zagrożenia, np. co robić w przypadku nagabywania przez nieznajomych, jak bezpiecznie upadać, jak skutecznie wezwać pomoc/pogotowie itp.)

CROSSFIT – TRENING FUNKCJONALNY2016-10-03_135108

Najważniejszymi i zarazem nieodłącznymi zasadami treningu funkcjonalnego jest stosowanie ćwiczeń angażujących wiele stawów oraz „funkcjonalność” ćwiczeń. Z tego względu rezygnuje się z ćwiczeń izolowanych a stosuje takie, które dają możliwość treningu całego ciała. Trening funkcjonalny intensywnie pobudza krążenie krwi poprawiając tym samym wydolność i działanie całego organizmu. Znacznie wzrasta wytrzymałość tlenowa i zarazem siła oraz kondycja mięśni. Bardzo istotnym atutem treningu funkcjonalnego jest to, że aktywuje on wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, tych głębokich jak też posturalnych, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz za zdrowy kręgosłup. Dzięki harmonijnej i zrównoważonej stymulacji całego organizmu, wyrównują się napięcia mięśniowe a sylwetka nabiera ładniejszych kształtów. Trening funkcjonalny jest absolutnie treningiem prozdrowotnym, pomimo, że dla osób początkujących może on sprawiać wrażenie bardzo intensywnego. Ćwiczący nie musi obawiać się wzrostu objętości masy mięśniowej, szybko jednak zauważy poprawę gęstości i siły swoich mięśni.

Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami.

Uginanie przedramion z hantlami nie przekłada się na życie codzienne, ale uginanie przedramion połączone z przysiadem jest jak podnoszenie pudła i w włożenie go na regał. To najlepszy sposób na przełożenie tego co robisz na treningu, na życie codzienne.

Jest to świetna forma treningu dla kobiet, osób starszych ale również jako forma roztrenowania dla kulturystów. Dlatego stosować możemy go w przerwach między cyklami treningowymi lub jako odskocznię od standardowych treningów na siłowni. Wzmocni on cały układ mięśniowy, krwionośny i oddechowy – nie pozwoli na stagnację naszych mięśni!